Witamy!

Oprócz usług prawnych zajmujemy się windykacją. Skutecznie odzyskujemy pieniądze utracone w wyniku transakcji z nieuczciwymi kontrahentami oraz podejmujemy się windykacji od podmiotów gospodarczych i osób prywatnych na terenie unii europejskiej.

Grudzień 2017 Sierpień 2017 Lipiec 2017 Grudzień 2016

Zakupy w internecie a prawo

2017-08-16 | Paweł

frazy kluczowe: polityka, bezpieczeństwo, informacje, dane, sklep

Niewielu z nas zna prawa konsumenta, jakie przysługują mu podczas robienia codziennych zakupów. Niektórzy uważają, że mają więcej praw, ale są osoby, które dają się wykorzystywać czy po prostu same nie wiedzą, że mogą dany produkt reklamować lub zwrócić.  
Nie wszystkie produkty i usługi mają takie same prawa, inaczej jest w przypadku zakupów przez internet czy w sklepie. Szczególnie ostrożni musimy być robiąc zakupy przez internet, bardzo popularne jest przedłużanie umowy przez telefon, na odległość. najczęściej, na kilka miesięcy przed zakończeniem umowy o świadczenie usług, otrzymujemy telefon z propozycją skorzystania z oferty przedłużenia współpracy. Prawdą jest, że taka opcja jest wygodna, ale też ryzykowna i warto bardzo dokładnie przejrzeć otrzymany regulamin sklepu czy salonu sprzedaży. Zakupy online bardzo zyskują na popularności przez wygodę, wiele osób do domu zamawia też artykuły spożywcze, takie usługi są świadczone przez wielkopowierzchniowe supermarkety.  
Masz sklep? Dowiedz się więcej jak zabezpieczyć siebie oraz klientów na stronie www.e-regulaminy.pl
W przypadku wielu zakupów musimy być zarejestrowanymi użytkownikami i posiadać konto, warto zobaczyć jakie jest zabezpieczenie informacji i danych osobowych w sklepie, aby nie były one udzielane podmiotom współpracującym. W takim przypadku, jeśli się zgodzimy, możemy otrzymywać dużo maili typu spam i smsy, a także telefony z ofertami różnych usług i produktów. Polityka bezpieczeństwa informacji to bardzo wrażliwy temat, który nie wiele osób interesuje, zwłaszcza jeśli sami udzielamy wiele informacji na nasz temat na portalach społecznościowych. Wiele osób robi to nagminnie i bezmyślnie bardzo sobie szkodząc, chociaż nieświadomie.

'

Fotorelacja
polityka
bezpieczeństwo
informacje
dane
sklep

Warto zobaczyć:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: